Новини

Оновлені правила видачі прав і реєстрації авто: що треба знати водіям

28 вересня в силу вступили зміни порядку видачі водійських посвідчень і державної реєстрації автомобілів, повідомляє «Твоя МАШИНА» .
Тепер отримувати водійські права стало простіше, а саме посвідчення наблизилося до європейських стандартів. Так, в графі 12 з’явилися коди, які позначають деякі обмеження. Наприклад, код 78 говорить про те, що водій здавав практичний іспит на машині з АКПП і не має права керувати автомобілем з «механікою».
Також згідно з постановою при одночасному відкритті двох категорій іспити складаються за вищою з них. Це стосується і складання іспитів після закінчення терміну позбавлення водійських прав. Винятками є категорії B1, B і BE. Також водії тепер не зобов’язані документально підтверджувати навички управління при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, РЄ, С1Е, DE, D1E).
Термін дії результатів іспиту збільшений до двох років. Але діють результати іспиту не довше терміну дії документа про закінчення навчання водінню.
Також зміни торкнулися порядку державної реєстрації та перереєстрації автомобілів. Так, власники можуть тепер офіційно продавати машини в режимі онлайн, а договір купівлі-продажу можна укладати в електронному кабінеті водія і на порталі «Дія».
Джерело : https://mashyna.com.ua/uk/auto/news/120084