Новини

Введення обов’язкового техогляду: які машини його не пройдуть

В Україні до вересня 2022 року планують ввести обов’язковий техогляд легкових автомобілів. У його регламенті з’являться нові вимоги, тому у деяких автомобілів можуть виникнути складності при його проходженні.
Так, законопроект про обов’язковий техогляд пропонує ввести перевірки технічного стану автомобілів на стаціонарних пунктах і прямо на дорозі. Придорожні перевірки будуть становити не менше 5% від загального числа зареєстрованих машин.
У планах держави перевіряти машини через чотири роки після реєстрації, а потім кожні два роки. Техогляд зобов’язані будуть проходити незалежно від дати першої реєстрації нові власники машин протягом 10 днів після перереєстрації на своє ім’я, після ДТП (якщо були пошкоджені елементи, що впливають на безпеку), а також в разі виявлення сильних неполадок на дорозі.
Для запобігання корупції, пропонується процес техогляду фіксувати за допомогою фото та відео. Результати ВТК повинні будуть зберігатися в загальнодержавній базі даних. За керування автомобілем, який не пройшов техогляд, пропонується ввести штраф.
Експерти вважають, що технічний огляд можуть не пройти машини після серйозних дорожніх аварій, автотранспорт зі зміненою конструкцією і, який старше 15 років, а також розмитнені “євробляхи”.

Джерело: https://mashyna.com.ua/uk/auto/news/122037