Новини

В Україні з’являться нові методи контролю водіїв: що потрібно знати

Камери автофіксації та підвищені штрафи не допомогли зменшити кількість аварій. Так, за 10 місяців 2021 року кількість ДТП збільшилася на 14%, тому в МВС готують нові заходи контролю, передає «Твоя МАШИНА».
Серед нових методів мають з’явитися камери контролю, що вимірюють середню швидкість, мобільний додаток, за допомогою якого кожен водій зможе передавати до поліції про порушення правил дорожнього руху іншими водіями, систему штрафних балів та «профілактичні зупинки».
Систему вимірювання середньої швидкості руху на певних ділянках має замінити безліч камер на одній ділянці всього на дві штуки: на в’їзді та виїзді з магістралі. Система вимірюватиме, чи не була перевищена середня дозволена швидкість.
Також у МВС хочуть дати можливість іншим громадянам повідомляти про порушення правил дорожнього руху іншим водіями. Якщо ідею підтримають, то будь-яка людина зможе фіксувати порушення правил дорожнього руху на камеру та надсилати відео поліцейським.
Система штрафних балів передбачає забирати бали у порушників. Таким чином, злісні порушники відправлятимуться на повторний іспит для перевірки знань правил дорожнього руху.
Також планують збільшити покарання за керування після позбавлення прав. Так, якщо за кермом буде водій, якого позбавили прав, його можуть посадити за ґрати. Варто зауважити, що збільшення штрафу з 51 гривні до 20 тисяч гривень не допомогло вирішити проблему.
Наразі ці пропозиції міністерства обговорюються, готовий законопроект може бути представлений до парламенту до кінця 2021 року.


Джерело: https://mashyna.com.ua/uk/auto/news/132826